301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2014 - Cumartesi 12:03 Bu haber 1111 kez okundu
 
BARCELONA GİBİ OLMAK
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin "BARCELONA GİBİ OLMAK " başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Karşıyaka Futbol Şube Yöneticisi Metin Yıldırım’ın, önceki gün basında yer alan “İspanyol devi Barcelona'yı geçecek bir kulüp yaratmayı hedefliyoruz” açıklamaları sosyal medya da günün konusu oldu. Bu hayaller kimi Karşıyakalıların gururunu okşarken kimilerinin de eleştirilerine sebep  oldu.

Halbuki bu sadece bir hayaldi. Neden “hayal kurarken bile el alemden farklıyız” diye tribünlerde tezahüratlar yapan Karşıyakalı taraftarlar böyle güzel bir hayale tepki göstermişlerdi ?

Çünkü; Onursal Başkan Selçuk Yaşar Karşıyaka’yı yıllardır Real Madrid ayarında bir dünya takımı olarak hayal etti. Bizi de Yalı’ya yapılacak Marine projesi ile bu hayaline ortak etti. O zamanın çocukları,  şimdinin yetişkin adamları olan bizler bu hayallerle büyümüştük  büyümesine ama bırakın Real Madrid olmayı takımı en son süper ligde görmemizin üzerinden 20 yıl geçti. 

Çünkü; eski Başkanlarımızdan Hüseyin Çalışkan milli takımda 11 Karşıyakalı hayal etti. Böyle hayal mi olur dediğimizde “Hayalin sınırı yok ki” yanıtını vermişti vermesine ama bırakın 11  futbolcuyu, bir futbolcuyu bile milli takımda izleyemedik. Hatta futbol takımı o sezon PTT 1. Ligi’nden düşmekten paçayı son anda kurtardı.

Çünkü; Belediye Başkanları özellikle seçim dönemlerinde statla ilgili taraftarlara yıllardır verdi gazı verdi gazı. Maçlarımızı kendi evimizde oynayacağımız bir stat hayal ettik durduk. Bırakın “Gerekirse iş makineleriyle girer ben yaparım” denilen Örnekköy Stadı’nı hala Yalı’ya stat yapılmalı mı yapılmamalı mı onu tartışıyoruz.

Ne demişti  Metin Yıldırım Barcelona hayalinde bir hatırlayalım; “Popülist politikalar, ‘bizim oğlan’ ilişkileri bitmeli. Her şey çok daha profesyonelce yürümeli. Kulüpte CEO, 4 profesyonel yönetici ve profesyonel izleme komitesi görev yapmalı. Avrupalı uzmanlar altyapımızı inceleyip rapor sunmalı. Hepimiz çok çalışmalıyız”

Metin Yıldırım genç, idealist, Karşıyakalı bir yönetici. Söyledikleri de kulağa çok hoş gelen, her Karşıyakalı’nın hayalini kurduğu şeyler. Ancak sanırım artık Karşıyakalılar yöneticilerden hayallerin ötesinde daha somut adımlar bekliyor. Umarım bu adımlarda bu sene atılmaya başlanır. Altyapı Avrupalı uzmanlar tarafından incelenir, izleme komiteleri oluşturulur, kulübü profesyonel yöneticiler yönetir, personel maaşları zamanında ödenir, transfer edilen sporcular elde tutulur.

Hatırlar mısınız Barcelona Basketbol Genel Meanjeri Joan Carles Raventos, Spor Toto Türkiye kupasını kazanan Pınar Karşıyaka’nın tüm oyuncuları ve teknik ekibini kutlayan bir mektup göndermişti. Ben sportif başarı olarak Barcelona gibi olmayı geçtim belki bir gün biz de bu inceliği gösterecek kadar kurumsal bir kulüp oluruz.

 Hayallerin hedeflere,  hedeflerin başarıya dönüşeceği bir Karşıyaka dileğiyle.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı