301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Kasım 2014 - Perşembe 11:17 Bu haber 1739 kez okundu
 
KIVIRMAYIN RANT KSK'NİN
İzmir Milletvekili Şengül, "Karşıyaka Stadı, orman fidanlığındaki rant için Yalı'ya yapılmak isteniyor" şeklindeki iddialara sert yanıt verdi
GENEL HABER Haberi


AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, mevcut Karşıyaka Stadı'nın bulunduğu yerde yapılması planlanan ve ihalesi gerçekleştirilen 15 bin kişilik stadyumla ilgili olarak ortaya atılan rant iddialarına cevap vererek, "Evet, burada bir rant var. Bu rant da Karşıyaka Spor Kulübü'ne" dedi. Karşıyaka'ya yapılacak stadyumun, orman fidanlığı ile ilgili hesaplar yüzünden yalıda yapılmak istendiği iddialarını şert şekilde yanıtlayan Şengül, "Altında başka amaçlar var; orman fidanlığı var" ifadesini kullananlara yüklendi.
Eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Şengül, "Hiç kimse kıvırmasın ve konuyu saptırmaya kalkmasın. Adam gibi neye karşı çıktığını açıklasın. Öne sürdükleri trafik yoğunluğu ve diğer sebepler asla sorun değil. Konunun uzmanları da bunu söylüyor. Biz stadyum yaparken en ufak bir imar değişikliği yapmadık. Mevcut planlar üzerinden ihale yapıldı. Mevcut planda burası zaten stadyum olarak gözüküyor" diye konuştu. Türkiye'de ilk kez Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bir klübe işyerleri ve sosyal alanlar yaptığına işaret eden Şengül, "KSK, hiç kimseye muhtaç olmadan bu tesisler sayesinde varlığını sürdürecek. Sanırım bundan rahatsız olanlar var" dedi. (YENİ ASIR)

BAKAN KILIÇ: ÖNÜMÜZÜ AÇIN - 19.11.2014

2 Gelen rapora göre Alsancak Stadı'nın güçlendirilmesi de mümkün değil. Ancak orası spor alanı olara değerlendirilecek

3 Atatürk Stadı'nın bakımı bitti. İzmir'in stat eksiğini gidereceğiz. Ama bu konuda yapılan çalışmalara da yardımcı olunmalı


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, önümüzdeki yıl spora yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirme yaparken, İzmir'de yapılması planlanan statlarla ilgili son durumu da gündeme getirdi ve kente net mesajlar verdi. 2015 bütçesinin tartışıldığı komisyonda, milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Kılıç, yapımı süren ve yapılması planlanan statlarla ilgili bilgi verdi. İzmir'e yapılması planlanan statlarla ilgili, sürekli karşılarına farklı konuların çıktığını vurgulayan Kılıç, "Benim ümidim şu yönde ki, 2015'te artık bu işin ismini, cismini koyup yolumuzda yürümek. Bunu arzu ediyorum" dedi. 

Lütfen önümüzü açın
İzmir'e stat yapmamak gibi bir düşüncelerinin olamayacağına dikkati çeken Bakan Kılıç, "Göztepe ve Karşıyaka'daki statlarla da alakalı olarak herkes farklı bir şeyler söylüyor. İzmir'in bu noktadaki eksikliğini gidermek konusunda bir çekincemiz, bir ön yargımız yok. AK Parti hükümetleri döneminde İzmir'e çok ciddi yatırımlar yapıldı, bizim de farklı bir düşüncemiz yok ama gerçekten sürekli farklı bir şey geliyor karşımıza. Oturacağız konuşacağız, bunu çözeceğiz. Ancak bu noktada bizim de İzmir tarafından desteklenmemiz gerekir. Oturup da iş yapmaya çalışanlara da lütfen yardımcı olun, önümüzü açın" diye konuştu. 

Alsancak Stadı spor alanı
Atatürk Stadı'nın bakımının tamamlandığını ve şu anda kullanımda olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Alsancak Stadı için verilen raporun ise çok açık olduğunu belirtti. Bakan Kılıç, "O rapora istinaden başka bir şey yapmak mümkün değil. Rapor, buranın güçlendirmeye elverişli olmadığını açık ve seçik olarak ortaya koymuş durumda. Ancak Alsancak Stadı'nın yeri, yine spor alanı olarak kalacak. O işe bakıp, yolumuza ona göre devam edeceğiz" şeklinde konuştu. Kılıç'ın Alsancak Stadı ile ilgili değerlendirmesi, "Emektar stadın yerine alışveriş merkezi yapılacağı" yönündeki dedikodulara da son vermiş oldu. Kılıç'ın sözleriyle Alsancak'ın yine spor alanı olarak değerlendirileceği ve İzmir'e yapılması planlanan statlarla ilgili çalışmalar, TBMM kayıtlarına da geçmiş oldu. 

Hedef 557 proje
TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda Spor Genel Müdürlüğü'nün yatırımlarını da anlatan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2014 yılında yatırım amacıyla tahsis edilen ödeneklerle 65 yüzme havuzu, 303 futbol sahası, 202 gençlik merkezi, 238 spor salonu, 28 atletizm pisti, 29 adet stadyum ve 102 farklı spor tesisi olmak üzere 967 proje yürütüldüğünü söyledi. Kılıç, 2015 yılının öncelikli hedefinin, yatırım programındaki 557 projenin yapımına hız vereceklerini söyledi. 

Şiddete izin yok

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, E-bilet konusuyla ilgili bir soru üzerine Kılıç, halen 500 binin üzerinde e-bilet kullanıcısının olduğunu bildirdi. Bu konudaki olumsuz eleştirilerin "Bedelsiz verilen biletlerin artık bedelsiz verilemiyor oluşundan mutlu olmayan ama statlara da gelip ortalığı birbirine katanlar vardı. Onlar, buna karşı geliyor. Şiddetin 'ama'sı ve 'pardon'u olmaz. E-Bilet konusunda bazı teknik eksikler de en kısa zamanda giderilecek" dedi. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı