301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ağustos 2014 - Cuma 09:14 Bu haber 4264 kez okundu
 
ATATÜRK STADI BİR AYA HAZIR
İzmir Valisi Mustafa Toprak eylül ayı sonlarına doğru 1.lig takımlarının da dev statta oynayabileceğini müjdeledi
FUTBOL Haberi


İzmir Valisi Mustafa Toprak, Alsancak Stadı'nın kapatılmasıyla maçların oynanması planlanan Atatürk Stadı'nın, eylül ayı sonlarına doğru Passolig uygulamasına uygun hale getirilmesinin planlandığını bildirdi. Toprak, uzmanların can güvenliği tehdidi ve güçlendirilmesinin ekonomik olmayacağı yönündeki raporu üzerine Alsancak Stadı'nın kapatıldığını hatırlattı. Alsancak Stadı'nda oynanması planlanan maçların, Atatürk Stadı'na alınmasının planlandığını dile getiren Toprak, "Statta 13 giriş kapısı olacak şekilde düzenleme yapılacak. Atatürk Stadı'nın, eylül sonlarına doğru Passolig uygulamasına uygun hale getirilmesi planlanıyor. Böylece PTT 1. Lig'de mücadele eden takımlar, Atatürk Stadı'nı kullanabilecek. Güvenirliği konusunda sıkıntı olmayan ama kötü görüntü veren çatının onarımıyla ilgili bütçe de tahsis edildi. Zaman içinde çatı da onarılacak" dedi. (YENİ ASIR)

NE PORTATİFİ HEMEN YAPALIM

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Alsancak Stadı'nın kapatılmasına ve Atatürk Stadyumu'na portatif tribün konulmak istenmesine tepki gösterdi. Alsancak Stadı'nın riskli yapı ilan edilip maçlara kapatılmasına tepki gösteren Demirtaş, "Neden bu analizi maçlar bittiğinde hemen yaptırmadınız? Analizi Alsancak Stadı için mi yoksa Türkiye'deki statlar için mi yaptınız? Atatürk Stadı'na yaptınız mı? Bunları çözmek mümkün değil" dedi.

Portatif olur mu

Alsancak Stadı'nda maçların oynanabilmesi, Atatürk Stadı'nda seyir zevkinin arttırılması için üretilen portatif tribün fikrine de tepki gösteren Demirtaş, "Bu da ikinci büyük ayıp. Dünya markası İzmir EXPO'ya aday bir kente maçların oynanacağı bir stat yok. Bu kente portatif tribünü statlar yakışır mı?. Atatürk Stadı için de ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı" diye konuştu. FATİH ABACIOĞLU

Güçlendirme zor bir iş değil ki
İTO Başkanı Demirtaş, güçlendirmenin zor bir iş olmadığını ve portatif tribünle uğraşıp zaman kaybetme yerine biran önce çalışmalara başlanmasının daha mantıklı bir girişim olacağını söyledi. Demirtaş, "Güçlendirme zor bir iş değil. Dört ayda yapalım geçelim. Stat kapatmanın, portatif tribün yapmanın ne gereği var? Bu işler için zaman kaybedeceğimize bir an önce sorunları çözmek için harekete geçelim. Dediğim gibi stadın tribünlerinin güçlendirilmesi 4 ayda biter" dedi. 


Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı