301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ekim 2011 - Salı 00:00 Bu haber 37668 kez okundu
 
YENİ ASIR YİNE YAPMIŞTI YAPACAĞINI
Site ziyaretçilerimizden Erhan Abay'ın gönderdiği anıya haberin devamından ulaşabilirsiniz. Siz de sitemizde ve YEŞİL KIRMIZI ANILAR kitabında yayınlanmasını istediğiniz Karşıyaka ile ilgili anılarınızı deniz@yesil-kirmizi.com adresine gönderebilirsiniz.
ANILAR Haberi


1989-90 sezonu, sezon sonuna doğru düşmeme mücadelesi veriyoruz. İçeride her maç, imkanlar olursa da deplasmanlara gidiyoruz. Bu arada üniversite hazırlıkları var dershanelere gidiyoruz. Maç günleri dershane diye evden çıkıyoruz, bir arkadaşın büfesine kitapları bırakıp doğru maçlara, aksam da kitapları alıp dershaneden geliyormuş gibi evlere...

Çok önemli bir Aydın deplasmanı öncesi yine ayni senaryo. Neyse kitapları bırakıp ailelerden habersiz atladık otobüslere doğru Aydın'a. Çok olaylı bir maçtı, hem maçta hem sonrasında kavga kıyamet. Aydın’ı terk etmemiz o taş yağmuruyla, kavgalarla saatler sürdü. Biz de bayağı bir taşkınlık yaptık tabii.

Neyse döndük kutsal topraklara, hiçbir şey olmamış gibi eve gittim. Evden soruyorlar;
- Nasıl geçti dershane oğlum?

- İyi. Yaramazlık yok.

İçimiz içimizi yiyor tabii, Karşıyaka düşme potasında kim ne yapsın dershaneyi? Aradan bir kaç gün sonra ekipten bir arkadaşı gördüm, alı al, moru mor keyifsiz bir surat.

- Naber kardeşim? Pazar açıkta mıyız? kapalıda mı?

- Ne maçı olum? Ben kaçamam artık kolay kolay.

 - Neden?

- Neden olacak? Aydınlıları taşlarken Yeni Asır fotoğrafımı basmış manşette. Biz de evde anlatıyoruz dershanedeydik diye..

Ertesi gün Peder elinde gazeteyle okulun kapısında bekliyordu valla. Resimlerden tanıyınca kıyameti kopardı, artik dershaneye kendi götürüp, çıkana kadar kapıda bekleyecekmiş.

Hala o sahne gözümün önüne geldikçe gülerim.

Yeni Asır'ın bize yaptığı azizliklerden biri de budur..

Erhan ABAY

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı