Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 11:16 Bu haber 736 kez okundu
 
ALTUĞ'A SUÇ DUYURUSU
Yönetim Mutlu Altuğ ile birlikte Murat Şamil Şen ve Tunç Kökbuğur hattında kulüp kayıtlarında gözükmeyen paralarla ilgili şikayette bulundu. Altuğ daha önce mahkemeye başvurarak kulübe kayyum atanmasını istemiş, talep reddedilmişti
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka yönetimi, 20 Ocak 2018'deki son kongreye kadar 1.5 yıl başkanlık yapan Mutlu Altuğ ve onun danışmanlığını üstlenen Murat Şamil Şen ile Tunç Kökbuğur hakkında şikayetçi olup suç duyurusunda bulundu.
Yönetim geçen dönemde bir içecek firmasından kulüp için alınan paranın 208 bin liralık kısmının kulüp kayıtlarında gözükmediğini, ayrıca bir bankayla imzalanan reklam sözleşmesininde de usulsüz olduğunu tesbit ettiklerini açıkladı. Söz konusu durumu Disiplin Kurulu'na sevk ederek kuruldan, "İddialar hukuki açıdan adli mercilerce irdelenecek konular" yanıtını adıklarını belirten yönetim savcılığa başvuruldu.

Altuğ, Şen ve Kökbuğur'un TCK'nın 158, 155, 43 ile 5253 sayılı Kanunu'nun 32/1-f bendini ihlal ettiğini savunan Karşıyaka yönetimi, suç duyurusuna kulüp kayıtlarında gözükmeyen paralarla ilgili detayları yazdı. Karşıyaka'nın dilekçesinde, "Yaptığımız incelemelerde derneğin bir önceki yönetimi döneminde gerçekleştirilen kimi ödemeler ve derneğin alacakları dikkat çekmiştir. Kiminin dernekte kaydı olmayan, kiminin ise geçerli bir nedeni olmayan anılan ödemeler ve derneğe iletilmeyen miktarlar hakkında şikayet olunanlardan hukuka ve mevzuata uygun bir yanıt alınamamıştır" ifadeleri yer aldı

Mutlu Altuğ, başkanlıktan ayrıldıktan sonra 20 Ocak 2018'deki kongrenin iptal edilerek yönetime dava sonuçlanana kadar kayyum atanmasıyla ilgili kulübe dava açmış ancak yürütmeyi durdurma talebi Karşıyaka 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edilmemişti.

Kaynak: (YENİ ASIR) - YENİ ASIR Editör:
 
Etiketler: ALTUĞ'A, SUÇ, DUYURUSU,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı