301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 16:11 Bu haber 733 kez okundu
 
ALTUĞ'A CEZA ÇIKMADI
Karşıyaka'da disiplin kurulu, yönetimin çarpıcı usulsüzlük iddialarıyla kulüp tüzüğünün 42. maddesi uyarınca kendilerine sevk ettiği eski başkan Mutlu Altuğ'a disiplin cezası vermedi
GENEL HABER Haberi


Kulüpte 1.5 yıl başkanlık yaptıktan sonra istifa ederek 20 Ocak'taki olağanüstü kongrede görevden ayrılan Altuğ'la ilgili 20 Mart'ta kendilerine gelen dosyayı inceleyen Bahadır Mete, Murat Osma, Süleyman Özsakarlı, Engin Ciner, Cihangir Özşener, Ali Özcan, Alp Bolevin ve Oktay Yeşil'den oluşan kurul, eski başkandan savunma aldı. Disiplin kurulu, dosyayı inceledikten sonra Mutlu Altuğ'la ilgili kendilerine sevkedilen iddiaların hukuki açıdan adli mercilerce irdelenecek konular olduğuna hükmederek herhangi bir disiplin cezası verilmesine gerek bulmadı.
Karşıyaka tüzüğünün disiplin cezası uygulanması gereken tutum ve davranışları kapsayan 42. maddesinin içeriğine, dernek onur ve saygınlığına zarar verici, yönetim kurulu kararlarına aykırı, derneğe zarar veren söylem, dernek malvarlığına kasten zarar verici eylem ve fiillerde bulunmak, dernek düzenini bozacak, itibarını zedeleyecek fiillerde bulunmak gibi konular giriyor. Tüzüğe göre bu fiilleri işleyenlere, uyarı, kınama ve üyelikten çıkarmaya kadar cezalar veriliyor. Altuğ'dan daha önce döneminde bir içecek firmasından alınmasına rağmen kulüp kasasına girmeyen para, yüksek ücretle sözleşmesiz çalışan personeller, SGK yapılandırılmasının bozulması gibi konulardan savunma isteyen yönetimin, disiplin kurulunun kararı üzerine hukuki yollara başvurmayı değerlendirdiği öğrenildi. Mutlu Altuğ ise yönetimin disiplin hamlesi üzerine 20 Ocak'taki kongrenin iptal edilip kulübe kayyum atanması için 5 Nisan'da dava açmıştı.

Kaynak: (HURRIYET) - HURRIYET Editör:
 
Etiketler: ALTUĞ'A, CEZA, ÇIKMADI,
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı