301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2014 - Cuma 12:36 Bu haber 3123 kez okundu
 
ALPER ERDOĞUŞ: KSK KARA DELİK GİBİ İÇİNE ÇEKİYOR
Karşıyaka adamı kara delik gibi içine çekiyor. Bu sözler geçtiğimiz sezon Voleybol takımımızın başına gelen ve kendini bir anda Karşıyakalı olarak bulan Baş Antrenörümüz Alper Erdoğuş’a ait. Genç, dinamik ve kendinden emin yapısı ile Kalbi Yeşil Kırmızı Atanların sitesi yesilkirmizi.net’in sorularını içtenlikle yanıtlayan Alper Hoca voleybol takımının bu sene ne olursa olsun şampiyon olacağına inanıyor.
ROPORTAJLAR Haberi


YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Alper Hocam hazırlık dönemi nasıl geçti ?

ALPER ERDOĞUŞ:  Uzun ve ağır bir hazırlık dönemi geçirdik hala da hazırlanmaya devam ediyoruz. Burada önemli olan şey ligin sonunda mutlu sona ulaşabilmek. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz. O nedenle çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Planlar dahilinde takımın çok erken forma girmesini istemiyorum. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz her şey yolunda gidiyor. Geçen seneden kalan sakatlıklar dışında sakatlığımız, problemimiz yok. İyi bir sezon bizi bekliyor. Amacımız en sonunda gülen taraf olmak onun için de yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sezon başında oyun olarak istediğimiz tempoyu yakalayamayabiliriz. Bunun bilincindeyiz oyuncular da bilincinde. Ağır bir tempoyla çalışıyoruz. Sezonun sonundaki play-off’ta sağlam durabilelim, orada en güçlü takım biz olalım diye tempomuzu hiç düşürmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Hazırlık maçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

ALPER ERDOĞUŞ: Hazırlık maçlarını birinci lig takımlarıyla oynadık. O takımları yenmemiz sürpriz olurdu ki biz hepsiyle başa baş oynadık. Hiçbir takım bizi eze eze yenemedi. Çok anormal sonuçlar almadık. Bütün oyuncularımızı deneyerek hazır hale getirmek için çalıştık. Bir tek ikinci lig takımlarından Bolu’ya yenildik o da onların evindeydi ve çok iyi oynadılar. O da zaman zaman iyi oynadığımız bir maç oldu. Oyunun kırılma anlarında galip gelmelerinde hakemin de çok yardımları oldu. Hatta o maçta takımı sahadan çekmeyi bile düşünmüştüm. Ancak çekmedik çünkü salona o kadar seyirci toplanmış,  bizi davet etmişler, Bolulu yöneticilerin ve antrenörlerin iyi tavırlarından dolayı öyle bir şeyi yapmak bize yakışmazdı.

Onun dışında hazırlık maçlarında aldığınız galibiyet, mağlubiyetler çok önemli değil bence. Önemli olan ligin sonunda mutlu olmak. Ama maalesef ülkemizin genel problemi bu. Biz yenilgiyi kabul edemiyoruz. Ancak bazı mağlubiyetler hayırlıdır ve plan dahilinde oluyorsa bana kalırsa bunlara normal bakılmalıdır. En sonunda mutlu sona ulaşmak istiyorsak bizim bu şekilde çalışmaya ihtiyacımız var. İki sene önce bütün sezon yenilgisiz gidip çıkılamayan bir lig var. Şuan aldığın galibiyetin play-off’a girmek için tabii ki önemi var ama çok erken forma girip bütün maçları kazanacağız diye de bir iddiamızın olmaması gerekiyor. Kazanabildiğimiz kadar, oynayabildiğimiz kadar oynayacağız ama şunu söyleyebilirim  play-off’ta en sağlam takım biz olacağız.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Bu sene takım kurgusu nasıl olacak. Gençleri yine takımda görecek miyiz ?

ALPER ERDOĞUŞ: Biz zaten geçen sene planımızı iki yıllık yapmıştık. Bu plan dahilinde gençlerimizi ilk yıl oynatalım bir sonraki yıla hazırlayalım düşüncesindeydik.  Geçen sene gençlerimiz çok iyi performans gösterdi. Hem teknik hem fiziksel olarak kendilerini çok iyi geliştirdiler ve şuan takıma katkı vermeye hazırlar. Geçen sene oynayan genç oyuncularımızı bu sene de sahada sık sık göreceğiz. Bunun yanında tecrübeli bir takıma ihtiyacımız var çünkü bana kalırsa play-off sistemi çok adil bir sistem değil. O nedenle sahada tecrübeli ve o stresi kaldırabilecek oyunculara ihtiyacımız olduğu için bazı tecrübeli oyuncuları takıma kattık. Özellikle yabancı oyuncularımız çok tecrübeli onlar da zaman içinde takıma çok fazla katkı sağlayacaklardır. Gençlerle tecrübelilerin karışımı bir takım yapmaya çalıştık. Şuan oynayan oyuncuların çoğu farklı takımlarda oynadılar. Daha yeni bir olma yolunda ilerliyoruz. O da maç yaptıkça, maç kazandıkça, belli zorlukların üstesinden geldikçe olacak bir şey. Onun dışında zamanımız var bu seneki takım geçen seneki gibi belki sahada çok büyük kendini parçalayarak oynayan bir takım olmayacak ama çok daha sakin, ne yaptığını bilen, daha tecrübeli , daha kazanmaya yönelik bir takım olacak.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizce bu sene grubumuzda bizi zorlayacak olan rakipler kimler ?

ALPER ERDOĞUŞ: Hem bizim grubumuzda hem diğer grupta bu sene çok yatırım yapan takımlar var. Geçen sene seviye düşüktü bu sene iki yabancı olması dolayısıyla ve yatırım yapan takımların sayısının fazla olması nedeni ile büyük bir çekişme olacak. Bizim grubumuzda dişli rakibimiz olacak takımlar Seramiksan, Rota Koleji, Salihli, Balıkesir ve Arkas. Bu takımlar iyi yatırım yaptılar onların da hedefi lige çıkmak. Diğer grupta Halkbank, Bolu ve Büyükşehir Belediyesi, Pursaklar var. Zorlu bir mücadele olacak.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ:  Şimdiye kadar Karşıyakalı taraftarlar voleybolu biraz ihmal ettiler. Bu sene de Passolig nedeni ile futbol maçlarına gitmiyorlar. Futboldaki özlemi voleybolda dindirseler sizce nasıl olur ?

ALPER ERDOĞUŞ:  Süper olur. Passoligsiz voleybol maçlarına bütün taraftarlarımızı bekliyoruz. Bu seneki takım gerçekten iddialı bir takım ve seyirci desteği ile bu ligde fark yaratabilir. Geçen sene taraftarlarımızdan her geçen gün artan bir destek gördük. Kızlarımızın mücadelesini görünce her geçen maç daha fazla seyirci gelmişti. Bu sene de umarım daha fazla seyirciye oynayacağız. Bu sene bir avantajımız da passolig olacak.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Karşıyaka’da ikinci seneniz siz de tam bir Karşıyakalı olmuşsunuz. Futbol ve basketbol maçlarını takip ediyormuşsunuz. Karşıyaka’da yaşamak, Karşıyakalı olmak nasıl bir duygu ?

ALPER ERDOĞUŞ: Karşıyaka spor kulübü olması ve bütün halkının desteklemesi  nedeni ile çok örneği olan bir kulüp değil. O yüzden insanı heyecanlandırıyor. Karşıyaka bir karadelik gibi insanı içine doğru çekiyor. O deliğin içinde siz de ister istemez bir Karşıyaka taraftarı oluyorsunuz.  Bu da insanı heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Bir yandan da omuzlarınızdaki sorumluluğun daha fazla olduğunu hissediyorsunuz çünkü Karşıyaka halkına karşı bir sorumluluğunuz var. O nedenle Karşıyaka’da çalışmaktan çok mutluyum. Daha önce çok büyük kulüplerde de çalıştım. Milli takımlarda çalıştım. Defalarca olimpiyatlar, dünya şampiyonaları, Avrupa şampiyonaları oynadık ama buranın havası hepsinden farklı çünkü semt takımı olma, spor kulübü olma insana çok farklı duygular yaşatabiliyor. Bilinçli hareket edebiliyoruz. Basketbol takımının maçlarına, futbol takımının maçlarına gidiyoruz. Onlar bizim maçlarımıza geliyorlar. Zamanımız el verdiği sürece de teknik ekip olarak tüm branşlardaki maçlara gitmeye devam edeceğiz.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Basketbolda Cumhurbaşkanlığı kupasını aldık bu sene voleybolda da bir kupa alacak mıyız ?

ALPER ERDOĞUŞ:  Bütün amacımız onu başarmak. Çalışmalarımız, takımımızın hedefi hep bu yönde. Umuyorum bu sene şampiyonluğu Karşıyaka taraftarına armağan edip önümüzdeki sezon ki röportajda birinci ligi konuşuyor olacağız.

yesilkirmizi.net / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı