301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Haziran 2014 - Cuma 08:30 Bu haber 1153 kez okundu
 
ALIŞIK DEĞİLİZ
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin "ALIŞIK DEĞİLİZ" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


KSK’de kongre kavgasız gürültüsüz sonuçlandı.  Kulübün  başına güçlü sayılabilecek bir yönetim geldi. Yönetim ilk iş olarak futbolda Teknik Direktör Yusuf Şimşek, basketbolda Baş Antrenör Ufuk Sarıca ve voleybolda Antrenör  Alper Erdoğuş ile anlaştığını açıkladı.

Hangi Karşıyakalı ile konuşsam şaşkın bir ifadeyle “Biz alışkın değiliz bu kulüpte böyle olumlu gelişmelere” diyor.  Aman nazar değmesin de ilk defa şu kulüpte istikrar yakalansın. Geçmişte yapılan en büyük hatalardan biri de böylece yirmi yıllık acı bir tecrübe ile son bulsun.

KSK’de yıllardan beri yapılan bir diğer hata da “beklenti yükseltmek” Özellikle transfer sezonunda heyecanlı taraftarların gazına gelerek verilen şampiyonluk sözleri,  yüksek maliyetli yanlış transferler (Basketbol şubeyi tenzih ediyorum)  Özellikle gol makinası diye alınan forvetlerin traş makinası çıkması. Umarım KSK camiası yirmi yılda bu hatasından da ders çıkartacaktır. Transfer döneminde futbol şubesindeki yöneticilere ne kadar büyük görevler düşüyorsa taraftarlara da bir o kadar sükunet düşüyor.  Yeşil Kırmızılı taraftarların özellikle sosyal medya üzerinden transferlerle ilgili yaptığı eleştirilerden vaz geçmesi, yönetim üzerinde baskı yaratmaması gerekiyor. Çünkü baskı hatayı getiriyor.

Bir Karşıyakalı olarak kendi adıma KSK’de son günlerde yaşanan  gelişmelerden oldukça memnunum.  Bir o kadar da şaşkın olduğumu itiraf etmeliyim.  Büyük konuşmak için henüz çok erken.  Böyle devam ederse KSK her branşta şampiyon olur gibi iddialı sözler yazarak “beklentiyi yükseltme” niyetinde değilim.  Zaten yönetim o hatasından da vazgeçmiş görünüyor. Hiç kimse “şampiyonluk” lafı etmiyor. Hedefin üç branşta da play-off olduğu söyleniyor. Bu şekilde devam edilirse belki “şampiyonluk” gelmez ama “başarı” kesin gelecektir ben ona inanıyorum.

KSK’nin bayanları da fanatiktir…

Karşıyakalı olmak her türlü ayrımcılığa başta cinsiyet ayrımcılığına karşı olmaktır. Karşıyaka’nın erkeği neyse kadını da odur. O nedenledir ki Karşıyaka’nın bayanları, erkeklerin alınmadığı maçta KSK Arena’yı doldurur.  Karşıyakalılar bu farklarını da ortaya koyarak bayanları unutmadı.  Türkiye’de kulüp nezdinde ilk ve tek parfüm&kozmetik ürünleri satışının yapılacağı KSK Cosmetic Store Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara İlkokulu Sokağı’nda açılıyor. Karşıyakalı bayanlara duyurulur.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı