301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ocak 2015 - Pazar 12:54 Bu haber 1019 kez okundu
 
AKPINAR: 15 BİN İMZAYI BEN DE ATTIRIRIM
Akpınar, hizmetin ortak bir kararla üretilebileceğini, kentin yöneticisine danışmadan alınan bu kararın Yalı'yı katletmekten ileri gitmeyeceğini söyledi ve yasal süreci devam ettireceklerini ekledi.
FUTBOL Haberi


Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın, "Yalı Stadı'nın kararı Bakanlar Kurulu'nda. Acele kamulaştırma kararı çıkacak" açıklamasını samimi bulmadığını ifade ederek, "Amaç kesinlikle stad yapmak değil, genel seçimlerden önce siyasi bir çıkıştır" yorumunu yaptı. Akpınar, hizmetin ortak bir kararla üretilebileceğini, kentin yöneticisine danışmadan alınan bu kararın Yalı'yı katletmekten ileri gitmeyeceğini söyledi ve yasal süreci devam ettireceklerini ekledi.

15 BİN İMZAYI BEN DE ATTIRIRIM

Karşyaka'da yaşayanların çoğunluğunun kendisiyle aynı görüşte olduğunu belirten Başkan, "15 bin imza ile Ankara'ya gittiler, ama Karşıyaka'da 400 bin insan yaşıyor. Amaç imza toplamaksa, ben 50 bin kişiye attırırım. Ben beddua alacak bir belediye başkanı olmak istemiyorum. Kent doğru planlanmalı ve stad da doğru yere yapılmalı. İstiyorlarsa halk oylamasına gidebilirler. Biz buna da hazırız. Karşıyakalı ne istediğini söylesin. Bugüne kadar İzmir'e çivi çakmadılar. Bunun hesabını da versinler" dedi.

O alanda çim bile yetişmez

"Çim suyu sevmez, Deniz seviyesinde çim yetişmez. O alanda iki maç oynarsın, zemin mahvolur" diyen Akpınar, Yalı projesinin de yapılmaya kesinlikle uygun olmadığını iddia etti. Başkan, "Projeyi oturtun, etrafta boşluk kalmıyor. Spor salonu bile ortadan kalkıyor. Arkadaki fidanlığı da almak zorunda kalacaklar" yorumunu yaptı
HAVUZ DA YAPILMALI

Karşıyaka Stadı'nın alanının cazibe merkezi haline gelmesi gerektiğini savunan Karşıyaka Belediye Başkanı, "Tartan - pist yenilenerek, Karşıyakalı'ya hizmet vermeye devam etmeli. Spor salonundaki eğitim devam etmeli. Altyapı öğrencileri eskiden olduğu gibi antrenmanlarını orada sürdürmeli. Hatta bir de havuz yapılmalı. O alan Karşıyaka'nın solunum merkezi" şeklinde konuştu.

Yeni yapılan stadlar niye yerlerinde değil

Kayseri, Bursa, Mersin, Trabzon ve Konya'ya yapılan stadlann merkezdeki eski yerlerine degıl, şehir dışına yapıldığını örnekleyen Akpınar, "îzmir'e gelince kentin göbeğine yapmakta ısrar ediyorlar. Stad gibi devasa kitlesel yaPılar yapıldıkları alanlarda buyuk hasar yaratır. İzmir'in diğer illerden farkı nedir, bunu anlatsınlar dedi.

Göztepe'deki üyeliğimi çıkarmayan, namerttir

Birçok yerde Göztepe'ye üye olduğu ve bu nedenle stadın yerine karşı çıktığı şeklinde konuşmalar yapıldığını belirten Mutlu Akpınar, "Ben kentimi, insanımı, çocukları ve geleceğimizi düşünüyorum. Göztepe'ye üye olduğumu ispatlamayan, namerttir. Hodri meydan" diyerek, yeni bir cephe açtı. (HABER TÜRK)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı