Bugün - 24 Mart 2018 Cumartesi
 
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
FUTBOL BASKETBOL VOLEYBOL ALTYAPI ANILAR ROPORTAJLAR GÖRÜNTÜLÜ HABER MAÇ ÖZETİ GENEL HABER KÖŞE YAZILARI DUYURULAR Diğer »
Haber Detayları

CİHAN TÜRSEN : Başkan Orkestra Şefi Gibi Olmalı!

Karşıyaka Belediyesi eski başkanı Cihan Türsen, önümüzdeki yılki yerel seçimlerde belediye başkanlığına CHP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Yeşil Kırmızı Ekibi olarak 03 Mayıs 2006 tarihinde Cihan Türsen ile KSK üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirmiştik.

ROPORTAJLAR Haberi - 30 Mart 2013 Cumartesi - 00:00
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
Bu kez Karşıyaka'mızda kulüp başkanlığı, divan kurulu başkanlığı görevlerinde yer almış kentimizin belediye başkanlığı görevini başarı ile yürütmüş Cihan Türsen ile bir araya geldik. Son zamanlar ve geleceğe yönelik Karşıyaka söyleşimizi sunuyoruz sizlere.

Yeşil Kırmızı Ekibi : Karşıyaka'da bir çok görev üstlenmiş bir kişi olarak sizce kulübümüzde neler değişmeli?
Cihan Türsen : Karşıyaka Spor Kulübü kendine özgü hedef ve metotları objektif olarak belirlemek zorunda. Profesyonel ve çok şubeli bir kulüp olmak istiyoruz fakat bunun sağlanması için olması gereken yönetsel altyapıyı sağlayamıyoruz. KSK, bir model yaratmak zorunda. Holdingin bugüne kadar çok önemli bütçeler oluşturdu. Fakat bu bütçeler eriyip gidiyor. Şu an yaşadığımız sıkıntıları bir camia bütünlüğüne gözden geçirmezseniz kim olursa olsun çekeceğiz. Yaşar Holding farklı bir sponsor anlayışı ile aileden gelen mirası önemseyerek ve ajansların verilerine göre hareket ediyor. Gelecek sezon 2 milyon YTL sponsor desteğimiz olacak.

Yeşil Kırmızı Ekibi : Bu modeli nasıl oluşturacağız ?
Cihan Türsen : Ortak şubeler politikası lazım. Karşıyaka Spor Kulübü camiasının adı geçen bilinenlerin dışında bir kaç hafta ciddi arama konferansları düzenlemesi lazım. Varlıkları, hedefleri belirlenmeli. Bunlar yapılmazsa kulübü gerçek anlamda yönlendirici yönetici bulamayız. Bir yönetim veya liderin alışa geldiğimiz hedeflerle önümüzdeki senenin bütçesini kaldırması mümkün değil. Camianın ve tüm kamuoyunun heyecan ve güven duyacağı bir önder lazım.Yeşil Kırmızı Ekibi : Son zamanlardaki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?
Cihan Türsen : Bir defa bizim bu günlerde tüzüğümüz gereği hukuki yönetimi belirlememiz gerekli. Benim kanaatime göre hukuki kimlik mevut yönetimdi. Yetki genel kurul sürecinde divan kurulunda olacaktır. Divan kurulunun görevi süresince en büyük zorluğu yeni yönetimin oluşması. Hesaplarda mutlaka şeffaflığın sağlanması lazım. Belirli bir muhasebe sistemine dayalı bir borç alacak dökümünün ortaya çıkması gerekli. Kişisel görüşüm herkes kişisel kefaletini aşmayacak oranda destek vermelidir. Bütçenin iyi kullanılamadığı aşikar fakat
yöneticilerin kişisel riskerlinin önemsenmesi lazım. Temlik konularının mutlaka aşılacağına inanıyorum.

Yeşil Kırmızı Ekibi : Yeni yönetimi bekleyen zorluklar ortada, size yeni yönetim nasıl bir yol izlemeli ?
Cihan Türsen : Ben Karşıyaka Spor Kulübü'nün tüm branşlarda özellikle futbolda bu sezonla ilgili oluşabilecek sportif başarısızlığın gelebileceğini söyledim fakat bu söz gerçek anlamından uzak olarak çok kullanıldı. Yeni yönetimin oluşma aşamasında iyi niyetli ve çalışkan bir yönetimle gelebilecek sonuçlarda taraftar yönetimin arkasında olduğunu belirtmesi lazım. Mutlaka ama mutlaka yeni yönetim ile güven duygusunun artması lazım. Kulüp başkanının orkestra şefi gibi şubeleri yönetmesi gerekli. Bize üç yıllık bir program gerekli, bu program alt yapıya da yönelinmeli, çünkü alt yapı olmadan sonuç alamazsınız.Yeşil Kırmızı Ekibi : Son olarak camiamıza mesajınızı alabilir miyiz ?
Cihan Türsen : Yaşanması gereken bütün sorunları 2005-2006 sezonunda yaşadık, bu sıkıntılar belki de geleceğin aydınlık günlerinin birikimi olacak. Bu kongreden bir gün önce birilerini aday yapmak, adaylık koltuğuna itivermek yerine bu sezon yaşanan sorunları ve tüm branşlarda elde edilen başarıları en iyi şekilde değernedirerek bir istikbal çizme ihtimali var. Karşıyaka camiasındaki herkesten ricam kongre günü adayığını sürdürecek kişiler ortaya çıksın. Kamu borcunun kontrol altına alınmış olması umuyorum ki yönetici sayısının artmasına neden olabilir, yönetici olma cesareti artacaktır.

Sayın Cihan Türsen'e bize vakit ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz.

www.yesilkirmizi.com özel
 
Anahtar Kelimeler:arsiv,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 3375
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ROPORTAJLAR Haberleri
MUTLU ALTUĞ: HER YİĞİDİN YOĞURT YİYİŞİ FARKLIDIR
AİLESİNİN AĞZINDAN GODE CENGİZ EFSANESİ
RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM

RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM
KARŞIYAKA'YI AYAĞA KALDIRAN ADAM
BİLAL ŞAR: GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE
KSK'DE UMUT'LAR TÜKENMEZ
KSK'NİN NE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR
Diğer Başlıklar

PINAR KSK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
URFA MAÇI HAKEMLERİ AÇIKLANDI
KARŞIYAKA'DA SERT UYARI
MAHMUT KAYIPLARDA
TARAFTAR TEPKİSİ 1 NUMARADA
MAÇ BİLETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
İBRA EDİLDİM
ALTUĞ DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ
SÖZLERİM SAPTIRILDI
DİVAN DA AÇIKLAMA YAPTI
REKLAMLAR
Yazarlar
Deniz Gezginci
HELALİN VAR "NAMIK" ÖĞRETMEN
“Eğer sizden sokakları süpürmeniz ...
Barış TEZER
VOLEYBOL BİLDİĞİNİZ GİBİ
Voleybolda yeni sezonun ilk iki haftasını geride b...
Çağatay SALTIK
ELVEDA HAYALPEREST ADAM
2012 de kesişti yollarımız hayalperest adamla, o y...
Hakan GÜRAY
MENTAL TÜKENİŞ
Başlangıç çok yanlıştı, süreci ...
Yücel ÇAĞATAY
GELECEĞE UMUTLA BAKABİLMEK İÇİN
Sezon öncesi kurulan kadronun ne kadar yanlış...
Anket

Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?


  Çadır Kurulur580 Kişi (% 21 )
  Stat Yapılır2058 Kişi (% 78 )

Toplam 2638 Kişi

Röportajlar
HEDEF VARSA BENDE VARIM
YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizin oynadığınız zamanlardaki KSK ile şimdiki KSK arasında fark var mı ? UFUK SARICA: Elbette var. Öncelikle semt çok değiş...
»
»
»
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(1388 Online) 0,19ms