Bugün - 21 Mart 2018 Çarşamba
 
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
FUTBOL BASKETBOL VOLEYBOL ALTYAPI ANILAR ROPORTAJLAR GÖRÜNTÜLÜ HABER MAÇ ÖZETİ GENEL HABER KÖŞE YAZILARI DUYURULAR Diğer »
Haber Detayları

ENDER YORGANCILAR: Karşıyaka Onu İstiyor !

ÖZEL SÖYLEŞİ

Karşıyaka''mızın önde gelen isimleri arasında yer alan ve son zamanlarda kulüp başkanlığı için Karşıyakalı''ların gönlünden geçen isim olan Ender Yorgancılar ile Karşıyaka

ROPORTAJLAR Haberi - 30 Aralık 1899 Cumartesi - 17:20
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ÖZEL SÖYLEŞİ

Karşıyaka'mızın önde gelen isimleri arasında yer alan ve son zamanlarda kulüp başkanlığı için Karşıyakalı'ların gönlünden geçen isim olan Ender Yorgancılar ile Karşıyaka'yı konuştuk.

YeşilKırmızı Ekibi :Karşıyaka'nın içinde bulunduğu durumu değerlendirir misiniz ?
Ender Yogancılar : Öncelikle Karşıyaka'ya geçmeden önce daha genel bazı şeyler söyleyeyim, oradan Karşıyaka ile bağlantı kurayım. İzmir, Türkiye'nin en büyük illerinden birisi. Hem sanayi açısından hem de ekonomik açıdan gelişmeler devam ediyor. Üçüncü byük sanayi kenti olması ile birlikte 3.5 milyon kişilik bir nüfus burada yaşıyor.
Bu nüfusunda yaklaşık 1 milyonu Karşıyaka'da. İzmir'in çevresinde yaklaşık 20 organize sanayi bölgesi var. Mozaik bir yapı içerisinde muhtelif ürünler imal edilip ihraç ediliyor. Bunun yanında İzmir'e 200 km. uzaklıktaki bir alanda 12 milyon insan yaşıyor. Bu değerleri niye anlattım? Bu bölgede inanılmaz bir potansiyel var. Bu açıdan spor da iyi idare edilmeli. Çünkü spor da artık bir endüstri oldu. Karşıyaka Spor Kulubü'nde hedefleri olan, geçmiş birikimlere sahip, KSK için zaman ayıracak tecrübeli kişiler yönetime gelmeli. Bu kişiler bir şeyler elde etmek için gelmemeli, Karşıyaka aşkı ile bu işler yürümeli. Aziz Yıldırım bir şeyler beklemeden tesisleşme ve transfer olarak kulüp aşkı ile bir şeyler başardılar. Ayrıca bu işin sadece para ile olmadığını Altay gösterdi. Sezon başına bakarsak neredeyse yarı bütçeyle Süper Lig iddiasını sürdüyor. Her şeyden önemlisi yönetim kulube zaman ayıracak, başkan olacak kişi iyi bir yönetim kurulu oluşturacak.YeşilKırmızı Ekibi :Sizin yönetici olduğunuz dönemler nasıldı, biraz bahseder misiniz ?
Ender Yogancılar : Karşıyaka Spor Kulübü'de Erol Özışıkçılar döneminden beri yöneticilik yaptım. Kulupte 20 yıla yakın görev aldım. 1. Lig'e çıktığımız dönem de bunun kapsamında. Tenis şubede başkanlık yaptım. Kulubun arkasında yer alan kortların eski ve şimdiki halleri ortada. Sporcularımızın antreman yaptıkları ile maça çıktıkları kortlar arasında dağlar kadar fark vardı. Biz ikisini de aynı seviyeye çektik. Çünkü başarı için tesis şart. Şu anki tenis şube yönetimi de buna sahip çıkıyor.Varmak istediğim nokta hedefler ve yönetim sağlam olursa, KSK'de alt branşlarda da başarı geliyor.

Futbol şubede görev yaparken futbolcular, yöneticiler karşılarına geldiğinde yayılıp oturamazlardı, bacak bacak üstüne atamazlardı. Bir anımı anlatayım, büyük takımlardan birinde de forma giymiş bir futbolcu maç konuşması için odaya girdiğimde ayaklarını uzatmış oturuyordu. Önce günaydın dedim, sonrasında ayaklarını
topla dedim. Karşınızdaki yöneticiye saygı göstermek zorundasınız, çünkü yöneticiye gösterilen saygı kulube gösterilen saygıdır. Bunu yerleştirmek lazım kulube. Eski topçulardan Atilla ile olsun, Recep'le olsun, Kahraman'la olsun hala dostluğumuz devam eder ve o zamanki tavrımın, hareketlerimin doğru olduğunu söylerler.

Ben yaşamım boyunca hedeflerle yola çıktım. Ben bir yere gidiyorsam mutlaka bir sebebi vardır. En sevmediğim laflar, "geldik, gidiyoruz", "yuvarlanıp, gidiyoruz" ve "şurada kaç günlük ömrüm kaldı" laflarıdır. Sen kaç günlük ömrün kaldığını bilemezsin, sabah evden çıkarken nereye gideceğini, ne yapacağını bilmen lazım. Bu ülkenin kalkınmasını isteyen herkes çalışmak zorunda. Bu söylediklerim spor da dahil olmak üzere her alanda geçerli.

YeşilKırmızı Ekibi : Peki son zamanlarda isminiz başkanlık için çok çeşitli kesimler tarafından anılıyor, siz ne düşünüyorsunuz?
Ender Yogancılar : Camiada gerek eski yöneticiler, gerek taraftarlar, gerekse arkadaşlar benim başkan olmam konusunda teklifte bulunuyorlar. Bu (cumartesi) sabahta bu konu hakkında konuştuk. Şu anda gerek iş sorumluluklarım, gerekse EBSO'daki Meclis Başkanlığı görevimden dolayı oldukça yoğun bir iş tempom var.
Başkan olacak kişinin günün 6-7 saatini kulüpte geçirip bu işi kendi işi gibi idare etmesi lazım. Hedef ve projelerin ortaya kesin olarak konması ve takip edilmesi lazım.
Şu anda KSK için yeterli zamanı ayırabilecek durumum yok.

Benim gönlümden geçen Karşıyaka'nın başarısıdır. KSK ile ilgilenen belirli sayıda insan var. Bursa maçına 15 bin kişi geliyorsa taraftar hala kulubü ile ilgili, hala kulubünü seviyor demektir. Sayın Selçuk Yaşar'ın desteği var, O onu sağlayacak. Bir de belediye desteği mutlaka gerekli. Belediye destek sağlayacak, iyi bir de yönetim kurulu çıkarsa bu iş olur.

YeşilKırmızı Ekibi : Selçuk Yaşar'ın destekleri ile ilgili rahatsızlıklar dile getiriliyor.
Ender Yogancılar : Bu destekten hiç kimse rahatsız değildir, olamaz da. Her kulübe böyle bir kişi nasip olmaz.

YeşilKırmızı Ekibi : Başkanlık için zaman probleminizin olduğunu belirttiniz, peki ya yönetime girmek konusunda ne düşünüyorsunuz ?
Ender Yogancılar : Ben yönetimin içinde olmasam dahi Karşıyaka Spor Kulubü'ne her zaman destek verdim. Biliyorsunuz en son deplasman masraflarını arkadaşlarla karşılıyoruz. Yönetime girme konusunda bir şey söylemek için henüz çok erken, yeni yönetim listesi belli olsun, benim de güveneceğim bir başkan olursa yönetimde yer alabilirim. Ama dediğim gibi henüz böyle bir şey söylemek için çok erken. Öncelikle mevcut güven problemini ortadan kaldırabilecek bir başkana ihtiyacımız var.

Değerli vaktini ayırdığı için ve içten cevapları için Ender Yorgancılar'a YeşilKırmızı ekibi olarak kendisine teşekkür ediyoruz.

www.yesilkirmizi.com özel

 
Anahtar Kelimeler:arsiv,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 3786
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ROPORTAJLAR Haberleri
MUTLU ALTUĞ: HER YİĞİDİN YOĞURT YİYİŞİ FARKLIDIR
AİLESİNİN AĞZINDAN GODE CENGİZ EFSANESİ
RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM

RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM
KARŞIYAKA'YI AYAĞA KALDIRAN ADAM
BİLAL ŞAR: GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE
KSK'DE UMUT'LAR TÜKENMEZ
KSK'NİN NE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR
Diğer Başlıklar

MAÇ BİLETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
İBRA EDİLDİM
ALTUĞ DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ
SÖZLERİM SAPTIRILDI
DİVAN DA AÇIKLAMA YAPTI
KURTULUŞA ÖZEL PRİM
YÖNETİMDEN AÇIKLAMA GELDİ
KAF - KAF'A CEZA YAĞDI
KARŞIYAKA ARSLAN'I BIRAKMADI
BAŞKA KARŞIYAKA YOK
REKLAMLAR
Yazarlar
Deniz Gezginci
HELALİN VAR "NAMIK" ÖĞRETMEN
“Eğer sizden sokakları süpürmeniz ...
Barış TEZER
VOLEYBOL BİLDİĞİNİZ GİBİ
Voleybolda yeni sezonun ilk iki haftasını geride b...
Çağatay SALTIK
ELVEDA HAYALPEREST ADAM
2012 de kesişti yollarımız hayalperest adamla, o y...
Hakan GÜRAY
MENTAL TÜKENİŞ
Başlangıç çok yanlıştı, süreci ...
Yücel ÇAĞATAY
GELECEĞE UMUTLA BAKABİLMEK İÇİN
Sezon öncesi kurulan kadronun ne kadar yanlış...
Anket

Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?


  Çadır Kurulur580 Kişi (% 21 )
  Stat Yapılır2058 Kişi (% 78 )

Toplam 2638 Kişi

Röportajlar
HEDEF VARSA BENDE VARIM
YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizin oynadığınız zamanlardaki KSK ile şimdiki KSK arasında fark var mı ? UFUK SARICA: Elbette var. Öncelikle semt çok değiş...
»
»
»
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(138 Online) 0,33ms