Bugün - 21 Mart 2018 Çarşamba
 
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
FUTBOL BASKETBOL VOLEYBOL ALTYAPI ANILAR ROPORTAJLAR GÖRÜNTÜLÜ HABER MAÇ ÖZETİ GENEL HABER KÖŞE YAZILARI DUYURULAR Diğer »
Haber Detayları

NAZIM TORBAOĞLU: GENÇ BAŞKAN

Özel RÖPORTAJ

Yeşil Kırmızı Ekibi olarak kulübümüz yönetiminde yeni görev almaya başlamasına rağmen ismi başkan adaylığı için geçen ve voleybol şubede başarılı bir dönem geçiren Nazım Tor

ROPORTAJLAR Haberi - 29 Nisan 2006 Cumartesi - 16:38
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Özel RÖPORTAJ

Yeşil Kırmızı Ekibi olarak kulübümüz yönetiminde yeni görev almaya başlamasına rağmen ismi başkan adaylığı için geçen ve voleybol şubede başarılı bir dönem geçiren Nazım Torbaoğlu'na hakkında merak edilenleri sorduk.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Kulüpte hangi aşamalarda görev aldınız ?
Nazım Torbaoğlu: Yönetime geçen ağustos ayında girdim. Görevime voleybol şube basın sözcülüğü ile başladım. Ocak ayında voleybol şube başkanlığına geçtim, son iki yönetimde ise ana yönetimde de görev aldım.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Voleybol şube için sezonu değerlendirir misiniz ?
Nazım Torbaoğlu: Şubeye yaşanan maddi sıkıntıyı yansıtmamaya çalıştık.Yapısal ve maddi olarak iyi bir sezondu, ama başarısal olarak çok beklediğimizi yakalayamadık. Sezonu az borçla kapatmaya çalıştık. Bu sezon sponsordan gelen paralar geçmiş borçlara gitti. Kalan borç bu sezon sonunda daha cüzi miktarda.Yeşil Kırmızı Ekibi: Takımımızın ismi DYO KSK diye geçiyor .Sizce K.S.K DYO olması lazım değimli ?
Nazım Torbaoğlu: Sponsorumuz isminin önde olmasını istiyor. Anlaşmamız bu şekilde .Biz şube olarak basında çıkan DYO KSK ile ilgili haberleri arşivliyoruz. Tekrar sözleşme masasına oturduğumuzda sunum yapacağız.Bu yıl gelen sponsorluk gelirleri ile basında çıkan DYO KSK haberleri bizlere önümüzde ki sene için referans ve katkı sağlayacağına inanıyoruz.Ne kadar başarı ! Ne kadar haber! O kadar sponsorluk geliri olacak.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Yeni yönetimde tekrar voleybol şube başkanlığına devam ederseniz planlarınız nelerdir ?
Nazım Torbaoğlu: Önümüzdeki sezon için son dakikada takımı oluşturmayacağız.Geçtiğim sezonlarda hep sezon başlangıç tarihine kadar beklenmiş kulüp bulunmayan oyuncularla anlaşılmış idi.Fakat bu sefer böyle olmayacak.Genel kuruldan itibaren takım oluşturulacak.Başarı için bu çok önemli.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Final grubunda başarılı olamadık ve maalesef Avrupa hedefimiz şaştı.Sizce neden kaynaklandı?
Nazım Torbaoğlu: 10? lu gruba kalışımız son maç belli oldu ve işin kötüsü transfer döneminin sona ermesine 3-4 gün vardı .Bu süre bizlere yetmedi. 4 gün değil de 14 günümüz olsaydı gerkli transferleri rahatlıkla yapacak ve Avrupa hedefine ulaşacaktık.Yeşil Kırmızı Ekibi: Hocamız ve transferler hakkında bilgi verebilirmisiniz. ?
Nazım Torbaoğlu: Gökhan Hoca ile kesinlikle devam etmeyi düşünüyoruz. Bu seneki kadrodan en fazla 3 yada 4 oyuncu ile anlaşmayı düşünüyoruz.Kaliteli yabancı ve yerli oyuncu seçiminde Gökhan Hoca ve Koral KALPAKLIOĞLI transferde tam yetkililer.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Sponsordan gelen tüm gelir Şube için mi harcandı.?
Nazım Torbaoğlu: Evet kesinlikle voleybol takımına harcandı.Parasal açıdan sponsorumuzdan ve ana yönetimden memnunuz.

Yeşil Kırmızı Ekibi: KSK ARENA sizce bu sene avantajmı yoksa dez avantajmı oldu ?
Nazım Torbaoğlu: Bu sene dezavantaj oldu.Üniversite oyunları zamanında seyirci çok geliyordu ümitliydik.Fakat bir türlü maçlarımıza seyirci çekemedik.Başarı ve heyecan olmayınca seyirci gelmiyor.Hasılat gelirimiz den çok giderlerimiz oldu.Önümüzdeki sene maçları daha cazip hale getirme yolunda planlarımız olacak.Maçlardan önce ünlü sanatçılar konser verecek.Ne yapıp yapıp seyirciyi salona çekeceğiz.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Unutamadığınız bir maç yada anınız varmı ?
Nazım Torbaoğlu: Bu sorunuza birazcıkta taraftarımıza sitem edeceğim.Özellikle İller Bankası maçında biz kendi sahamızda deplasmanda gibiydik.Bir ara İller Bankası taraftarları ile sözlü diyalogumuz oldu?O an kendimizi yalnız ve deplasmanda hissettik. Bunu hiç unutamıyorum..Yeşil Kırmızı Ekibi: Biraz da son günlerdeki gelişmelerden konuşsak ?
Nazım Torbaoğlu: Tabiiki..

Yeşil Kırmızı Ekibi: Sizce ana yönetimin en büyük hatası neydi?
Nazım Torbaoğlu: Ben dahil ana yönetimdeki arkadaşların hemen hemen hepsi iyi niyetli. Fakat çok fazla kulüp geçmişi yok.Başkanın söylediği her şeye gereğinden fazla inanıldı.Geçmişten kalan bir işleyiş sistemi var, çok fazla hesap verilmiyor yönetimlere. Alınan anlık kararları yönetimden
bir kaç kişi biliyor.Yönetim kurulu bir çok harcamadan ve konudan fazla haberdar olamadı. Bu tip olaylar insanları küstürüyor. Eğerde bir başarısızlık var ise tüm yönetim bu günahın vebalini çekiyor.Bence şeffaflık lazım.Kararların ortak alınması lazım. İsteyen istediği saniye hesaplara ulaşılabilmeli.Yönetimler başkan odaklı olmamalı.Herkes biliyor 6 -7 trilyon gelir gideri olan bir kulübün yıl sonu hesapları bir A4 kağıdına dökülmemeli.Para akışı ve döngüden haberdar değiliz !!.Bence yanlış ayağımızı yorganımıza göre uzatmadık..

Yeşil Kırmızı Ekibi: Sizce formül nedir?
Nazım Torbaoğlu: Bence iki seçenek var.Bunlardan birincisi risk içeriyor.Gerekli riskler göz önüne alınıp ne olursa olsun lokomotif takımımız olan futbolu süper lige çıkartmak.Bu gerçekleşirse süper lig gelirleri ile diğer branşlardaki yük hafifler ve top yekun başarıya doğru gidilebilir. Gerçekleşmediği taktirde ise bu günlerdeki gibi sıkıntılarımız olur.Diğeri ve benim daha çok benimsediğim;Mutlaka elimizdeki sorunlar çözülmeli.Bunların çözümü elbetteki yeni kaynaklardan geçiyor.Planlar yapılmalı yeni projeler üretilmeli kalıcı gelir kaynakları oluşturulmalıdır.Kesinlikle birkaç kişini avucuna bakılmamalı gerçek başarı için tesisleşme alt yapıya önem kalıcı gelir ve küskünlerin bir an önce camiaya dahil olmaları gerekir.Bence sürekli başarının formülü budur.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Güzel düşünüyorsunuz.Peki başkanlığa adaylığını söz konusu mu ?
Nazım Torbaoğlu: Öncelikle bu klüpte başkanlık yapmak şereftir.Herkesin olduğu gibi benimde böyle bir hayalim var.Bir kaç ay önce söylemiştim 2 yıl daha alt kademelerde hizmet etmek istiyorum.
Ortada bu konu ile ilgili yakıştırmalar var.Bunda etken yeni bir yüz oluşum ve birazda basının gazı..

Yeşil Kırmızı Ekibi: Bu görev size verilirse düşünürmüsünüz?
Nazım Torbaoğlu: Bu konuda holdingle ve camia ile kurulacak köprüler çok önemli.Şartlar olursa camiadan destek gelirse olurum.

Yeşil Kırmızı Ekibi: Taraftarlarımıza mesajlarınız nelerdir
Nazım Torbaoğlu: Muhteşem ve süper lig takımlarında dahi olmayan bir kitlemiz var.İtici güç anlamında muhteşemler.Fakat şuda bir gerçek bu yıl oynanan tüm müsabakaların hasılat gelirleri maalesef cezalara gitti.En son Bursa maçı 20.000YTL ve denizcilik işletmelerinden hasar faturası olarak7200$ ceza yedik.Bilinçli olarak takıma destek verdikleri taktirde kulübe tam olarak destek vermiş olacaklar.Ayrıca zor bir dönemden geçiyoruz.Bu dönemde birlik ve beraberliğimiz koruyarak tüm kamuoyuna ne kadar büyük bir klüp olduğumuzu gösterelim.


www.yesilkirmizi.com

 
Anahtar Kelimeler:arsiv,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 5281
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ROPORTAJLAR Haberleri
MUTLU ALTUĞ: HER YİĞİDİN YOĞURT YİYİŞİ FARKLIDIR
AİLESİNİN AĞZINDAN GODE CENGİZ EFSANESİ
RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM

RIDVAN DİLMEN: BEN KARŞIYAKALIYIM
KARŞIYAKA'YI AYAĞA KALDIRAN ADAM
BİLAL ŞAR: GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE
KSK'DE UMUT'LAR TÜKENMEZ
KSK'NİN NE OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR
Diğer Başlıklar

MAÇ BİLETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
İBRA EDİLDİM
ALTUĞ DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ
SÖZLERİM SAPTIRILDI
DİVAN DA AÇIKLAMA YAPTI
KURTULUŞA ÖZEL PRİM
YÖNETİMDEN AÇIKLAMA GELDİ
KAF - KAF'A CEZA YAĞDI
KARŞIYAKA ARSLAN'I BIRAKMADI
BAŞKA KARŞIYAKA YOK
REKLAMLAR
Yazarlar
Deniz Gezginci
HELALİN VAR "NAMIK" ÖĞRETMEN
“Eğer sizden sokakları süpürmeniz ...
Barış TEZER
VOLEYBOL BİLDİĞİNİZ GİBİ
Voleybolda yeni sezonun ilk iki haftasını geride b...
Çağatay SALTIK
ELVEDA HAYALPEREST ADAM
2012 de kesişti yollarımız hayalperest adamla, o y...
Hakan GÜRAY
MENTAL TÜKENİŞ
Başlangıç çok yanlıştı, süreci ...
Yücel ÇAĞATAY
GELECEĞE UMUTLA BAKABİLMEK İÇİN
Sezon öncesi kurulan kadronun ne kadar yanlış...
Anket

Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?


  Çadır Kurulur580 Kişi (% 21 )
  Stat Yapılır2058 Kişi (% 78 )

Toplam 2638 Kişi

Röportajlar
HEDEF VARSA BENDE VARIM
YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizin oynadığınız zamanlardaki KSK ile şimdiki KSK arasında fark var mı ? UFUK SARICA: Elbette var. Öncelikle semt çok değiş...
»
»
»
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(136 Online) 0,11ms